O hřišti

Osmnácti jamkové golfové hřiště, které je díky množství přírodních i modelovaných nástrah výzvou pro každého hráče. Přirozený ráz krajiny využil japonský architekt Shunsuke Kato, který se podílel na vzhledu prvních devíti jamek. Druhá devítka byla otevřena v roce 2008.

Mapa hřiště

Jamka č. 1

Krátký  par 3, žádné bunkery, žádná voda. Nic lehčího si na začátek nemůžete přát. Green je uprostřed rozdělen terénní vlnou. Jediné nebezpečí představuje sráz vpravo od greenu a za ním.Jamka č. 2

Relativně rovný par 4, celá jamka je však skloněna zleva doprava. Vlevo od fairwaye je hustý les a out, vpravo je vyšší rough a několik bunkerů. Ideální zaměřovací pomůckou pro první ránu je kamenná mohyla uprostřed fairwaye. Green je chráněn dvěma greenovými bunkery, proto raději vezměte o hůl více.

Jamka č. 3

Velmi krátký par 4. Dlouhé hráče bude lákat, aby první ránu zkusili na green. Vzdálenost není problém, ale rána musí být velmi přesná, po celé levé straně je totiž out a z pravé strany greenu hrozí voda. Proto doporučujeme zahrát raději kratší první ránu, asi 160 metrů. Hlavní je přestřelit dvě malé vodní překážky na fairwayi. Pak už vás čeká pouze krátká příhra na rovný green.

Jamka č. 4

Opět velmi krátký par 4, ale nic jednoduchého. Po celé levé straně jamky je zase out of bounds. Ranaři budou mířit za vodu mezi bunkery, odkud je čeká pouze lehký pitch na green. Jistější variantou je hrát ještě před vodní překážku, cca 150 metrů, a pak pouze krátké železo na green. Pozor dejte na greenové bunkery, jsou hluboké a špatně se z nich vyhrává.

Jamka č. 5

Tento par 4 je opravdový oříšek. Levý dogleg, po levé straně out, vpravo voda. První ránu musíte perfektně umístit na výhled za stromy, jinak bude další rána na green velmi obtížná. Fairway je skloněna lehce doprava, takže při drivu nechte pracovat terén. Druhou ránu budete hrát naslepo, green je asi o 15 metrů vyvýšen. Vezměte o hůl více a miřte na levou část greenu, vpravo od něj je totiž prudký kopec a bunker; chip by byl velmi obtížný.

Jamka č. 6

Krásný par 3. Budete hrát z odpaliště, které je zhruba o 25 metrů výš než samotný green. Rána ovšem nepatří mezi nejlehčí, hlavně kvůli vodní překážce za greenem a dvěma bunkerům před ním. Musíte tedy zahrát „ránu na green, nebo nic“. Rány, které green přeletí, najdete ve vodní překážce, hůl proto volte opravdu uvážlivě. Uprostřed jamky roste mohutný strom, díky převýšení byste ho však měli pohodlně přestřelit.

Jamka č. 7

Dlouhý par 4. Těžká, ovšem velmi pěkná jamka. Nejprve drivujete z kopce dolů, abyste druhou ránu hráli opět do kopce. Na drivu není nic složitého, snažte se jen vyhnout pravé straně, kde je bunker a odkud se ne zrovna lehce přihrává na green. Druhá rána je oříšek – hraje se na vyvýšený green, po pravé straně je vodní překážka, za greenem hustá vysoká tráva a před greenem po obou stranách bunkery. Určitě je lepší být kratší a následně si přihrát třetí ranou k tyči, než riskovat dropování vodní překážky.

Jamka č. 8

Nádherný par 3. Abyste byli úspěšní, musíte přestřelit vodní překážku. Muži hrají celou jamku přes vodu, ženy jsou ve výhodě, mají před sebou pevnou zem. Na pravé straně před a za greenem jsou bunkery, ale i tak je to bezpečnější cesta. Jamka není dlouhá, nelze ji však považovat za jednoduchou. Green je velmi rozlehlý a trojputt není výjimkou.

Jamka č. 9

Těžký par 5, kde je dobrý drive základem pro slušné skóre. Snažte se hrát podél levé strany, fairway je totiž skloněná doprava a míček krásně seskáče. Vyvarujte se pravé strany, při druhé ráně by vám ve výhledu mohlo překážet husté stromořadí. Druhou ránu umístěte kamkoli na fairway, malé nebezpečí hrozí v podobě vody na pravé straně. Při třetí ráně dejte pozor na vyvýšený green, měli byste vzít raději o hůl více, abyste se vyhnuli bunkerům před greenem. Dlouzí hráči zde mohou být druhou ranou na greenu a atakovat eagle.

Jamka č. 10

Další par 5, který opět není z nejjednodušších. Při první ráně máte pocit, že drive stačí „shodit“ z týčka a on už seběhne sám, ale to je omyl. Je potřeba dobře trefený driver nebo fairwayové dřevo kolem 200 metrů, abyste si připravili dobrou pozici pro následnou ránu přes vodu. Při té se snažte mířit raději na kopce po pravé straně fairwaye, při troše štěstí vám míčky krásně seběhnou. I kdyby se tak nestalo, je to nejkratší cesta přes zmiňovanou vodu
a následnou třetí ránu do greenu budete hrát z kopce dolů. Pozor dejte na levou část vedle greenu, kde je bunker
a out.

 11

Čtyřpar, dogleg doleva. Green není z odpaliště vidět kvůli kopci po levé straně a vzrostlému stromu, který chytá příliš ambiciózní drivy. Hrajte lehce doprava od stromu, míček vám po kopci seběhne na fairway. Pokud budete hrát doprava až příliš, ránu zachytí fairwayové bunkery, odkud je druhá rána na green relativně těžká. Green chrání další bunker a za ním je prudký kopec. Green je relativně velký, takže by měl zachytit i ne zcela přesné příhry.

Jamka č. 12

Opět levý dogleg, par 4. Na první ránu je potřeba vzít dlouhé železo nebo dřevo a zahrát přesnou ránu na prostředek fairwaye. Na slice zde čeká bunker. Druhá rána se hraje naslepo na vyvýšený green. Dejte si však pozor na příliš dlouhou ránu, protože pár metrů za greenem je vodní překážka. Krátké rány vpravo chytí bunker. Při druhé ráně není vidět na odpaliště další jamky, ovšem rány lehce doprava ho mohou zasáhnout; proto raději hráče na tomto odpališti předem hlasitě varujte.

Jamka č. 13

Jedna z nejlehčích jamek na hřišti, krátký par 4. Pro dlouhé hráče je dosažitelný první ranou, ovšem velmi dobře trefenou. Po levé straně je out, napravo vysoký rough. Jamka je velmi krátká, proto stačí hrát na jistotu středním železem, a poté už jen lehce přihrát na green. Před greenem je úzký potok, který chytá příliš ambiciózní první rány nebo nepovedené druhé přihrávky na green. Zprava je do greenu zakousnutý bunker.

Jamka č. 14

Relativně krátký, ale velmi úzký par 5. Po levé straně je voda, po celé pravé straně se nachází vodní překážka
v podobě jezera. Pokud váš driver není naprosto přesný, určitě ho na této jamce nevytahujte. Raději buďte z týčka kratší, ale přesní. Přesnost je totiž to hlavní, co tahle jamka vyžaduje. Kolem greenu jsou bunkery, které znepříjemňují přihrávku do greenu. Green je rozlehlý, proto si před příhrou zjistěte přesné umístění vlajky.

Jamka č. 15

Krásný, krátký par 3 hraný na poloostrovní green. Svou vzdáleností jamka strach nenahání, respekt však vzbuzuje všudypřítomná vodní překážka. Jediné relativně bezpečné místo je vlevo od greenu; ale kdo by chtěl hrát takovouhle jamku na jistotu…? Green je opět velmi dlouhý, a proto rozdílná pinpozice může udělat rozdíl až dvou holí.

Jamka č. 16

Relativně krátký, avšak záludný par 5. Drive musíte hrát více doprava, protože vlevo jsou vysoké stromy a vodní překážka, navíc se fairway svažuje zprava doleva. Před stromy je také bunker, který chytá nepřesné první rány. Pokud jste dlouhý hráč a povede se vám drive, můžete zkusit druhou ránu na green. Délka není problém, ten představuje vodní překážka, která se vine od stromů na levé části fairwaye až po green. Na druhou ránu na jistotu tu je dost místa, přesto hrajte spíše na pravou stranu; vyhnete se tak vodě a je odsud i lepší přístup na green. Green je skloněn proti směru hry, proto se snažte nebýt za jamkou.

Jamka č. 17

Dlouhý par 3. Nebezpečí v podobě vodní překážky číhá za greenem. Jamka se hraje celá z lehkého kopce, proto buďte opatrní při výběru hole. Pozor na bunker vlevo před greenem.

Jamka č. 18

Par 5 celý do kopce. Vlevo na vaše míčky čeká hustý porost. Vpravo hrozí nebezpečí jen tehdy, když minete fairway o dobrých dvacet metrů a dostanete se až do neposekané části hřiště. Jamka není extrémně záludná ani co se týče drivu, ani z pohledu druhé rány. Nepříjemná je její délka v kombinaci s kopcovitým terénem, proto je nejtěžší přihrávka na green. Green se svažuje proti směru hry, je velmi členitý a uprostřed je rozdělen terénní vlnou.Pokud chcete pomýšlet na birdie, potřebujete si zjistit pinpozici a zvolit správnou hůl.

Fotogalerie

Mistři klubu

Mistři klubu ve hře na rány
Rok Muži Ženy Senior muži
2020 Jan Vachoušek Jitka Třeštíková Milan Kotáb
2019 Matěj Kropáček
2018 Milan Kotáb Markéta Tvrdá
2017 Jan Hofman Ivana Hradská
2016 Dominik Nousek Jitka Třeštíková
2015 Dominik Nousek Jitka Třeštíková Jan Hofman
2014 Dominik Nousek Markéta Tvrdá Milan Kotáb
2013 Dominik Nousek Markéta Tvrdá Milan Kotáb
2012 Jan Lískovec Lucie Vožehová
2011 Josef Weigl Jitka Třeštíková
2010 Josef Weigl Lucie Vožehová
2009 Josef Weigl Jitka Třeštíková
2008 Jiří Novotný Lenka Hovorková
2007 Jiří Novotný Jaroslava Nacházelová
2006 Jan Kunšta Lenka Hovorková
2005 Jan Lískovec Lenka Hovorková
Mistři klubu ve hře na jamky
Rok Muži Ženy
2020 Milan Kotáb
2019 Jan Hofman
2018 Milan Kotáb
2017 Jan Vachoušek Jitka Třeštíková
2016 Jan Kropáček Jitka Třeštíková
2015 Jan Vachoušek Ivana Hradská
2014 Josef Weigl Markéta Tvrdá
2013 Milan Kotáb Markéta Tvrdá
2012 Jan Kropáček Jitka Třeštíková
2011 Jan Hofman Markéta Durčáková
2010 Milan Kotáb Markéta Durčáková
2009 Marek Kafka Markéta Durčáková
2008 Jan Lískovec Radka Gerstnerová
2007 Jan Hofman
2006 Jan Hofman
2005 Jan Kropáček

Partnerská hřiště